Odmień swoje pomieszczenia w szybki i prosty sposób!

ByDaniel

Odmień swoje pomieszczenia w szybki i prosty sposób!

Urządzanie wnętrz to zajęcie, które jedni kochają, a inni nienawidzą. Organizowanie własnej przestrzeni potrafi działać kojąco na część osób, a efekty, nawet najmniejszych zmian, często robią wielkie wrażenie. Zmiana klimatu i wystroju pomieszczenia niekoniecznie musi wiązać się z generalnym remontem. Często wystarczą jedynie drobne zmiany lub dodanie nowych elementów, które sprawią, że całość wygląda zupełnie inaczej. Poprzez nowe poduszki, ramki czy stylowe zasłony pokój może diametralnie zmienić swoje oblicze.

Tekstylia, czyli zasłony, firanki i poszewki

Jeśli nie chcesz wydawać zbyt wiele na nową aranżację pomieszczenia lub nie masz zbyt wiele czasu, drobny lifting warto zacząć od wszelkich tekstyliów, jakie znajdują się w danym pokoju. Przy tej okazji możesz zmienić cały motyw kolorystyczny, ponieważ będzie to widoczna i efektowna odmiana. Na początek dobrze jest zacząć od poszewek na poduszki lub obrusów czy serwetek, jeśli takie posiadasz. Kolejnym elementem do wymiany mogą być zasłony. Wybierz takie, które będą pasowały kolorystycznie do pozostałych elementów. Możesz rozważyć zarówno jednolite kolorystycznie opcje, jak i takie w gustowne czy orientalne wzory. Wszystko zależy od Twojego gustu. W pomieszczeniu możesz również dodać, zmienić lub zdjąć firanki – taka zmiana na pewno rzuci się w oczy.

Małe modyfikacja mebli

Jeśli na zmianę aranżacji przestrzeni chcesz poświęcić więcej czasu, możesz również rozważyć modyfikację mebli, które znajdują się w pokoju. I w żadnym wypadku nie chodzi tutaj o zakup nowych! Jeśli chcesz wprowadzić tylko drobną zmianę, możesz zmienić klasyczne gałki na takie kolorowe, które będą pasowały do pozostałych elementów. Meble w swoim pokoju możesz jednak bardziej urozmaicić. Do klasycznych, białych mebli możesz przywiercić lub przykleić surowe, drewniane blaty. W ten sposób zupełnie zmienisz ich charakter i staną się one jedyne w swoim rodzaju. Możesz również przemalować swoje meble przy użyciu odpowiedniej farby.

Odrobina zielonego, czyli rośliny

Rośliny są pięknym i jednocześnie tanim elementem, który gruntowanie odmienia wizerunek pomieszczenia. Dodatkowo oczyszczają powietrze, a ich obecność działa kojąco na człowieka. Udekoruj swój pokój różnorodnymi roślinami. Wybierz zarówno takie kwitnące, jak i pnące się. Eksperymentuj też z miejscami, w których je umieścisz. Część na oknie, na regale, a może również na jadalnianym stole? Jeśli jednak posiadasz zwierzęta domowe, przy wyborze konkretnych egzemplarzy zorientuj się, czy nie są trujące.

About the author

Daniel administrator